Blog

Coaching kariery na drodze człowieka sukcesu

coaching kariery a człowiek sukcesu

Coaching kariery na drodze człowieka sukcesu

Z pewnością każdy z nas jest w stanie wymienić przynajmniej kilka osób, które jego zdaniem zasługują na miano człowieka sukcesu, czy to z uwagi na pozycję eksperta w danym środowisku, czy też z uwagi na stworzenie prężnie rozwijającej się firmy, lub tez osiągnięcie w szybkim czasie niezależności finansowej. Patrząc na sylwetki znanych osób z pierwszych stron gazet zastanawiamy się jak do tego wszystkiego doszli, jaką drogę musieli pokonać i z jakimi wyzwaniami mierzyli się na co dzień. Może nas zastanawiać również to, skąd wiedzieli w którą stronę pójść, w jakim kierunku skierować swoją aktywność, albo z jakimi ludźmi spędzać najwięcej czasu i od jakich ludzi uczyć się przydatnych rzeczy. Patrząc na sukces innych często możemy mieć poczucie, że coś nas omija, przy czym za oczywiste wydaje nam się to, że również chcielibyśmy być człowiekiem sukcesu, jednak z niewyjaśnionych dla nas przyczyn nic takiego się nie dzieje, co miałoby nas do uzyskania takiego tytułu przybliżyć.

Jak coaching kariery może pomóc w osiągnięciu sukcesu ?

W obliczu wielu możliwości, które mamy na co dzień, w obliczu wielkiego świata codziennych wyborów, może zabraknąć siły, odwagi, albo zwyczajnie pomysłu na siebie i swoją przyszłość. Można wówczas zdać się na los i decyzje innych ludzi przyglądając się biernie temu, co dzieje się wokół nas, ale można też spróbować działać w zupełnie inny sposób. Niejednokrotnie zwykła rozmowa z kimś bliskim, kogo darzymy szczególnym zaufaniem może nam pomóc, mamy szansę dzięki niej dostrzec coś, co było na wyciągnięcie ręki, a mimo to nigdy po to nie sięgnęliśmy. Spotkanie z coachem kariery może stać się momentem zwrotnym w całej naszej karierze zawodowej, dzięki niemu po raz pierwszy możemy mieć możliwość skupienia się w stu procentach na sobie i na swoich potrzebach. Coaching kariery to między innymi praca nad tworzeniem wizji własnej kariery, przyglądanie się swoim zasobom, wytyczanie celów i podejmowanie działań, które do tych celów prowadzą. Dzięki udziałowi w sesji coachingowej można po raz pierwszy od długiego czasu, a zdarza się również, ze po raz pierwszy od wielu lat, przyjrzeć się temu co jest dla nas naprawdę ważne, co może być filarami przyszłego sukcesu i na czym ten sukces warto oprzeć. Coaching kariery to dobry pomysł na ruszenie z miejsca i skierowanie się na drogę prowadzącą do własnego sukcesu, jakkolwiek go sobie wyobrażamy!

blog-proinspiro

BLOG PROINSPIRO

Witamy na BLOGU firmy szkoleniowej PROINSPIRO. Liczymy, że treści publikowane w tym miejscu staną się inspiracją do Waszego rozwoju. Na BLOGU pojawiają się artykuły z zakresu Coachingu oraz Szkoleń.