Blog

W poszukiwaniu swojej pasji

jak poszukać pasję?

W poszukiwaniu swojej pasji

„Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.”

– Stephen King

Jak to jest, że niektórzy ludzie, mogłoby się zdawać już od dziecka, mają swoją pasję, inni muszą jej długo szukać, a są i takie osoby, które wcale jej nie znajdują? Czy jest jakaś sprawdzona recepta na to, aby odnaleźć swoją pasję i zacząć po prostu robić to, w czym będziemy najlepsi? Gotowej recepty póki co nie opracowano, jednak jest wiele sposobów na to, żeby wspierać codzienne poszukiwania.

Gdzie zatem szukać pasji?

Prawdziwa pasja, to coś, co może nas pochłaniać bez granic, zajęcie, które daje nam wiele radości i jednocześnie nie czujemy upływu czasu, kiedy nim się zajmujemy – i to właśnie może być pierwsza wskazówka – przyjrzyj się temu, co lubisz robić i na co chętnie poświęcasz swój czas.

Kolejna kwestia to próbowanie nowych aktywności, nawet takich, które na pierwszy rzut oka nie są dla nas atrakcyjne – to właśnie poznawanie nowych rzeczy może przyczynić się do odkrycia naszej pasji. Jeśli przyjrzeć się temu zagadnieniu to dosyć oczywiste wydaje się to, że jeśli nie odkryliśmy pasji w tym co dotychczas poznaliśmy…to po prostu trzeba szukać dalej i sięgać po nieznane. A co jeśli mamy obawę sięgać po nieznane i brakuje nam odwagi na próbowanie nowych rzeczy? Wówczas jedną z możliwości jest rozpoczęcie procesu coachingowego, który pomoże nam w wychodzeniu ze swojej strefy komfortu, właśnie po to, by poznawać nowe rzeczy, nawiązać nowe znajomości i odkrywać to, co do tej pory było poza naszym zasięgiem!

Coach podczas sesji coachingowej może zaproponować swojemu klientowi wiele możliwości pracy nad jego celami; mogą to być na przykład trafnie zadane pytania, różnego rodzaju narzędzia oraz zadania, których wykonanie będzie przybliżało do osiągnięcia wyznaczonego celu. W poszukiwaniu pasji bardzo pomocny może okazać się life coaching, który skupia się między innymi na wspieraniu ludzi w odkrywaniu samych siebie; sesje coachingowe pozwalają odnaleźć w sobie motywację oraz inspirację do działania. Zastanawiasz się co możesz teraz zrobić? Pozwól zatem, że zostawimy Ciebie z kilkoma pytaniami, które mogą okazać się pomocne w podjęciu decyzji. Spróbuj odpowiedzieć choćby na jedno z trzech zaproponowanych pytań: jaki będzie mój następny krok w drodze do odnalezienia swojej pasji?, co chcę zaprosić do swojego życia? Co mnie powstrzymuje przed działaniem? Jeśli chcesz przyjrzeć się tym zagadnieniom bliżej, sesja coachingowa może okazać się atrakcyjną wyprawą po odpowiedzi na ważne dla Ciebie pytania.

blog-proinspiro

BLOG PROINSPIRO

Witamy na BLOGU firmy szkoleniowej PROINSPIRO. Liczymy, że treści publikowane w tym miejscu staną się inspiracją do Waszego rozwoju. Na BLOGU pojawiają się artykuły z zakresu Coachingu oraz Szkoleń.